The Time Quartet

The Time Quartet Kwartet smyczkowy The Time Quartet tworzą absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W ciągu kilkunastu lat pracy artystycznej kwartet wykonał ponad 350 koncertów w kraju i za granicą dla takich instytucji jak: Filharmonia Kaszubska, Filharmonia Podkarpacka, Filharmonia Narodowa, RMF Classic, Polska Akademia Nauk, Centralna Biblioteka Rolnicza, Galeria Katarzyny Napiórkowskiej, Galeria Porczyńskich, Pałac Belwederski, Łazienki Królewskie w Warszawie, Teatr Polonia, Teatr Żydowski, Teatr Szekspirowski w Gdańsku, Bemowskie Centrum Kultury, Dom Kultury Kadr, Bielskie Centrum Kultury w Bielsko Białej, Staromiejski Dom Kultury, Ratusz Bemowo, PKN Orlen, J.A. Szałas, Hansgrohe, Bayer Polska sp. z o.o., Vattenfal Heat Poland, ABB, Unipress, Hotel Intercontinental, Hotel Radison, Hotel Mariott i wielu innych.

Od 2011 roku The Time Quartet w składzie: I skrzypce - Maksymilian Grzesiak, II skrzypce - Katarzyna Boniecka, altówka - Aleksandra Demowska-Madejska i wiolonczela - Małgorzata Duź, współpracował z wieloma znakomitymi zespołami i artystami: Andrzej Jagodziński Trio, Michał Tokaj, Grażyna Auguścik, Henryk Miśkiewicz, Agnieszka Wilczyńska - z którą nagrali płytę "Tutaj mieszkam" (płyta ta w 2016 r. otrzymała nagrodę Fryderyka za fonograficzny debiut roku jazz), Maciej "Trifonidis" Bielawski - z którym nagrali już 3 płyty, Bartosz Gliniak - którego muzykę do filmów regularnie nagrywają.

Uczestniczyli w kilku polskich i międzynarodowych festiwalach m.in. w XXXI Silesian Jazz Meeting 2016r., Festiwalu Muzycznym w Łańcucie, XXIII Jazz Standard's Festival, Festiwalu "Dwa Brzegi", Festiwalu Wojciecha Młynarskiego.

The Time Quartet wspiera również muzycznie akcje charytatywne - w 2015 roku wraz z Dawidem Podsiadło, Derrickiem McKenzie, Wojciechem Rucińskim i Maciejem Stuhrem nagrali utwór towarzyszący klipowi promującemu program pomocy humanitarnej „Pajacyk”.

Muzycy The Time Quartet współpracują także z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, World Orchestra Grzecha Piotrowskiego, Zespołem Tango Fuerte, Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze”, Trifonidis Downtown Sextet oraz 3275 kg Orchestra. Są założycielami i tworzą podstawę studyjnej orkiestry Melanidis Orchestra, z którą nagrali muzykę do 6 polskich i zagranicznych filmów.

The Time Quartet to jeden z najlepszych polskich kwartetów smyczkowych, który w swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej ze wszystkich epok, wielu wybitnych kompozytorów m.in. J. S. Bach, A. Corelli, W. A. Mozart, G. F. Haendel, J. Haydn, L. van Beethoven, A. Vivaldi, R. Schumann, L. Boccherini, J. Pachelbel, A. Dvorak, A. Chaczaturian, M. Musorgski, J. Brahms, A. Borodin, C. Debussy, D. Szostakowicz, w tym również utwory czołowych kompozytorów polskich: F. Chopin, M. K. Ogiński, G. Bacewicz, K. Szymanowski czy S. Moniuszko. Odpowiadając na potrzeby szerszego grona odbiorców kwartet rozszerzył swoje działania tworząc własne oryginalne aranżacje muzyki popularnej - filmowej i rozrywkowej. Dlatego też w repertuarze The Time Quartet można odnaleźć niezapomniane tematy z filmów i musicali jak np.: "Noce i Dnie", "Dziecko Rosmery", "Skrzypek na dachu", "Zapach kobiety", "Lista Schindlera", "West side story", "Piękna i Bestia", "Ojciec Chrzestny", "Gra o tron", "James Bond", "Misja", "Piraci z Karaibów", "Amelia", a także najpopularniejsze utwory muzyki rozrywkowej takich artystów jak: Elvis Presley, Queen, The Beatles, Sinatra, ABBA, Bee Gees, Piazzolla, Sting, Metallica, Coldplay, Adele, Bruno Mars, Michael Jackson i inni. Efektem jest wydana w 2015 roku płyta "One", zawierająca utwory muzyki rozrywkowej i filmowej.

Pobierz w formacie PDF.

Maksymilian Grzesiak

The Time Quartet

Maksymilian Grzesiak jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w mistrzowskiej klasie skrzypiec profesora Tadeusza Gadziny, laureat wielu krajowych oraz międzynarodowych konkursów i przesłuchań. Brał udział w kilku międzynarodowych festiwalach muzycznych m. in. w festiwalu Młodych Wirtuozów w Tunisie. Prowadzi bogate życie koncertowe zarówno jako solista jak i członek różnorodnych formacji instrumentalnych, koncertując w Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Rumunii, Grecji, Tunezji, Rosji, Korei, Chinach i na Węgrzech. Do swojego dorobku artystycznego może zaliczyć koncerty solowe m. in. z Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej, Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum”, Orkiestrą Festiwalową „Classic Premičre”. Jest założycielem jedynej w Posce orkiestry studyjnej Melanidis Orchestra, która specjalizuje się w nagrywaniu muzyki do filmów. Jest członkiem zespołu Tango Fuerte - kwintetu specjalizującego się w wykonywaniu utworów Astora Piazzolli. Razem z tą grupą nagrał dwie płyty. Artysta chętnie bierze udział w nagrywaniu utworów muzyki współczesnej (w tym dla wytwórni fonograficznej DUX - utwory Jagody Szmytki, Agaty Zubel).


Katarzyna Boniecka

Katarzyna Boniecka

Katarzyna Monika Boniecka jest absolwentką UMFC w Warszawie w klasie prof. Krzysztofa Bąkowskiego. Uczestniczyła w wielu przesłuchaniach i kursach mistrzowskich m.in. w Międzynarodowych Kursach Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie, Mistrzowskich Kursach Kameralistyki z Royal String Quartet czy International Music Week w Montepulciano z Alban Berg Quartet. Od zawsze jej specjalnością była kameralistyka, stąd udział w wielu konkursach i projektach, m.in.: w I Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych w Radomiu (III miejsce, 2011) oraz w Coaching Project podczas Dancing Poznań 2010. Prowadzi bogate życie koncertowe, grając w różnorakich zespołach instrumentalnych, koncertując w Polsce, Włoszech, Niemczech, na Węgrzech i Ukrainie. Na stałe bierze czynny udział w koncertach Estrady Kameralnej Filharmonii Narodowej. Bierze udział w nagraniach muzyki do filmów z orkiestrą studyjną Melanidis Orchestra. Uczy dzieci w studiu muzycznym Arte w Warszawie.


Aleksandra Demowska-Madejska

Aleksandra Demowska-Madejska

Aleksandra Demowska-Madejska jest doktorem sztuk muzycznych w klasie altówki prof.J.Kukuły-Kopczyńskiej w Akademii Muzycznej im.G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie prof. M. Marczyka oraz w klasie altówki prof. P. Reicherta. Studiowała również w Royal Flemish Conservatoire w Antwerpii w klasie profesora L. De Neve.
Jest laureatką festiwalu Kammmermusikfestival "Allegro Vivo" w Horn, finalistką "10 Concorso Internazionale di Musica da Camera Gaetano Zinetti" w Weronie, finalistką VIII i X edycji cyklu "Muzyczne Forum Młodych" przy Austriackim Forum Kultury w Warszawie. W latach 2008 i 2010 otrzymała nagrodę Rektora Uniwersytetu Muzycznego F.Chopina w Warszawie. Jako muzyk kameralista brała udział w takich festiwalach jak m.in: 46 Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, V Festiwal Muzyka na Szczytach w Zakopanem, 29 Musica Polonica Nova we Wrocławiu, 54, 58, 63, 65 Musica Moderna w Łodzi, XIII Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu F.Wybrańczyka, V Letni Festiwal Jerzego Waldorffa w Radziejowicach, Musica Electronica Nova we Wrocławiu, 5 Festiwal Sinfonii Varsovii- Letnie koncerty na Grochowskiej, VIII Letni Festiwal Nowego Miasta w Warszawie, 45 Poznańskiej Wiośnie Muzycznej.
Grała jako solistka z Orkiestrą Filharmonii w Gorzowie, Sinfonią Iuventus, InterCamerata oraz Orkiestrą AMKL we Wrocławiu.
Była członkiem European Union Youth Orchestra z którą występowała pod batutą sir J. E. Gardinera, B. Hitinka oraz V. Ashkenazego. W latach 2008-2013 była etatowym muzykiem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.
Współpracuje stale z klarnecistą A.Eljasińskim (prawykonanie podwójnego koncertu W. Ratusińskiej, D.Pajdzika). Jest członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.


Małgorzata Duź

Małgorzata Duź

Małgorzata Duź jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Wróbla. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich solowych, kameralnych i orkiestrowych w kraju i za granicą m.in. w Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich w Zamościu, Letniej Akademii Muzycznej w Żaganiu, Warsztatach Interpretacji Muzycznej w Janowcu oraz Forum of Central Europe w Niemczech prowadzonych przez światowej sławy wybitne osobowości muzyczne jak np. : prof. K. Michalik, prof. T. Strahl, prof. F. Sorrentino , prof. T. Kuhne, prof. E. Arizcuren, Ch. Alstaedt, czy J.M. Florencio oraz Kwartet Śląski.
Od wielu lat występuje na scenie w roli solistki i kameralistki. W swoim dorobku artystycznym ma liczne prawykonania oraz nagrania płytowe i filmowe we współpracy z produkcją szwajcarską , niemiecką i polską. Od wielu lat zajmuje się aranżacjami utworów jazzowych i rozrywkowych m.in. na kwartet smyczkowy i zespoły orkiestrowe . Na stałe współpracuje m.in. z formacją free jazzową – „3275 Kg Orchestra” oraz orkiestrą studyjną – Melanidis Orchestra.